Food Industry Trends March 2024

Piyasa Görünümü

 • Brezilya,
 • Çin,
 • Almanya,
 • Fransa,
 • Hindistan,
 • Japonya,
 • Hollanda,
 • İspanya,
 • ABD,
 • Birleşik Krallık,
 • Meksika
 • Gıda

05 Mar 2024

Production growth and decreasing food prices, but downside risks remain

 Food industry trends image

Last year tight credit conditions and high inflation weighed on household real incomes across most of the world. While demand for food and beverages is inelastic compared to other consumer goods due to its essential nature, demand for non-essential food products decreased.

Output growth of about 3% expected in 2024 and 2025

This year we expect global food and beverages output to increase 2.8%, followed by 3.1% in 2025. Investment will grow 2.3% and 3.9% respectively. In 2024 all food price indices are expected to decrease, though only mildly. This scenario is dependent on good harvest conditions outweighing the impact of El Niño and India’s export restrictions on rice. That dependency on changeable weather conditions highlights the level of uncertainty of food price forecasting.

Geopolitical tensions remain downside risks for agricultural and food price developments. A major escalation of the Russia-Ukraine and/or the Israel-Hamas wars could lead to another energy and food price shock, raising the cost of inputs for producers and lead again to rising food inflation. Another key risk relates to the impact of El Niño, which could disrupt global food supply, putting upward pressure on prices.

Please download the report below to read more about the sector´s performance and credit risk situation in the Americas, Asia-Pacific and Europe.

 

İlgili dökümanlar

Sorumluluk Reddi

Web sayfalarımız, raporlar, makaleler, yayınlar, ipuçları ve faydalı içerikler, ticari özetler, infografikler, videolar (her biri bir “Yayın”) gibi ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere web sitelerimizde veya web sitelerimizden erişilebilen her yayın yalnızca bilgi amaçlıdır ve herhangi bir okuyucuya herhangi bir şekilde işlemler, yatırımlar veya stratejiler hakkında tavsiye veya yönlendirme niteliği taşımamaktadır. Okuyucular, sağlanan bilgilerle ilgili ticari veya başka türlü kendi bağımsız kararlarını vermelidir. Herhangi bir Yayında yer alan bilgilerin güvenilir kaynaklardan elde edildiğini sağlamak için her türlü çabayı göstermemize rağmen, Atradius herhangi bir hata veya eksiklikten veya bu bilgilerin kullanımından doğan sonuçlardan sorumlu değildir. Herhangi bir Yayındaki tüm bilgiler, bütünlük, doğruluk, güncellik açısından veya kullanımlarından elde edilen sonuçlara ilişkin herhangi bir teminat ve açık veya zımni hiçbir garanti olmaksızın, ’olduğu gibi’ sağlanır. Hiçbir durumda Atradius, Atradius’un ilgili ortaklıkları veya şirketleri veya ortakları, acenteleri, temsilcileri veya çalışanları, herhangi bir Yayında yer alan bilgilere dayanarak alınan herhangi bir karar veya eylemden dolayı,veya herhangi bir fırsat kaybına, kar kaybına, üretim kaybına, iş kaybına veya dolaylı zararlara, her türlü özel veya benzeri zararlara ilişkin olarak, bu tür kayıp veya zararların olasılığı bildirilse bile, size veya başka hiç kimseye karşı sorumlu değildir.